kuchnia włoska Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, pożywne i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci kosztują równie pyszne dania obiadowe takie jak risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją trzeba przyjrzeć się kilku istotnym elementom: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu można znaleźć też mniej popularne dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i dania z wielu zakątków kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Kolacja w stylu włoskim bez wyjątku musi obejmować również wino. Odrobina czerwonego wina to dla Włochów norma. jemy w restauracji Najbardziej typowe wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese i nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać nie mały wybór win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba wybrać się do restauracji, która umie podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *