Gdzie zjeść w Krakowie

Wyjątkowa kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród wielu opcji, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów oraz spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe dania włoskie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do tej potrawy. Gdzie zjeść w Krakowie Ryby, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy drobiowe oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, gnocchi, minestrone oraz szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *